O nás

Jak to začalo?

Na počátku byla naše láska a obdiv k tanci a hudbě. Bohužel v Příbrami postrádáme, mimo několik sezónních plesů, možnost jít si zatančit jen tak. Jedinou možností zůstávají taneční kurzy, ty jsou ale limitovány počtem lekcí i taneční sezónou.

S několika přáteli jsme přemýšleli o příležitostném pronájmu některého ze sálů třeba v restauracích, abychom si jen tak pro potěšení mohli zatancovat a trochu vypilovat techniku. Hledali jsme tedy vhodný prostor.

Po nějakém čase jsme jej našli. Ačkoliv naše osobní potřeby značně přesahoval, přemýšleli jsme, jak rozšířit jeho využití, jak dát tomuto místu nový a lepší smysl. Nápady se jen hrnuly a bobtnaly, plány byly a jsou pestré. Vznikla koncepce volnočasového studia KOUT. Po sebrání odvahy jsme se pustili do usilovné práce na mnoha frontách a nyní (téměř po dvou a půl letech) se blížíme k počátku našeho působení a věříme, že u nás nalezne každý svůj kout.

Nabízíme ke krátkodobým, pravidelným i příležitostným pronájmům 3 sály o rozměrech 7x7m, 7x11m a 14x18m, každý s vlastním vstupem a zázemím (šatna + WC). Největší taneční sál bude vybaven zrcadlovou stěnou.  Srdcem centra bude relaxační zóna umístěná v malé galerii mezi sály, kde lze posedět u kávy a vydechnout. Galerie nabídne výstavní prostor mladým lokálním umělcům, kteří potřebují odstartovat, ale rozhodně nejen těm. Dále nabízíme uskladnění cvičebního náčiní – žíněnky, steppery apod.

Zahájení provozu prvních dvou sálů plánujeme od února 2023, třetí sál od července. Pevně věříme, že se dokážeme přenést přes veškeré komplikace, které nás na naší cestě za uplynulé dva roky potkaly a že žádná nemilá překvapení již nenastanou.

Kdo u nás najde svůj kout?

1. Podobní nadšenci, kteří hledají místo, kde by si mohli protáhnout tělo tancem nebo pravidelně trénovat a zlepšovat si kondici v jakémkoliv věku.

2. Zkušení lektoři, taneční školy, sportovní týmy i amatéři, kteří vedou nebo chtějí vést své vlastní lekce a tréninky a potřebují prostory anebo chtějí změnit místo působení či rozšířit svou nabídku.

3. Výtvarníci, malíři, sochaři, řezbáři, fotografové, šperkaři a další, kteří chtějí jednoduše uspořádat vlastní výstavu.

 4. Spolky a organizace, které mají pravidelně nebo příležitostně potřebu využití větších místností ke své činnosti. Např. k organizování vánočních jarmarků, bazarů, dětských karnevalů, společenských setkání apod.